Mart 29, 2018

Baymak Kombi Servisi

Baymak Kombi Servisi

Baymak Kombi Servisi, sizlere kaliteli hizmet sunabilmek için her gün daha iyiye doğru hedefini belirlemiştir. Kombi bakım, arıza onarım ve montaj işlemleri için çekinmeden bizden destek sağlayabilirsiniz. Baymak ve alt markaları olan, Lambert kombi, Baxi kombi , Falke kombi, Brötje heizung kombi ve Luna kombi modellerine de aynı şekilde hizmet sağlanmaktadır. Şüphesiz ki baymak kombide kendini dünyaya kanıtlamıştır. Bu cihazlar için sanayi ve ticaret bakanlığı tarafından 15 yıl ömür biçilmiştir. Fakat genellikle daha fazla kullanılımı gerçekleştiği ise aşikardır. Şimdi size kombiyi daha uzun yıllarca kullanmanızda fayda sağlayacak bilgiler sunacağız.

 

Faydalı Bilgiler

Öncelikle üstünde durulması gereken konu cihazın periyodik bakımlarının aksatılmadan yaptırılmasıdır. Senede bir kez mutlaka bakım gerekmektedir. Evet gelelim şimdi en çok arızaların olduğu, yazdan çıkıp kışa girerken ki bölümde başımıza neler gelebileceğine. Bütün yaz kalorifer çalışmayacak zaten sıcak suyu da başka yerden temin ederim diyerek kombiyi kapatanlar ve yazlığa giderek cihazı kapatanlar iyice okumalılar.

Kombinin donmaya karşı parçalarına ısıtması gerekmektedir. Eğer yukarıda belirttiğim durumlardan dolayı cihazınız kapalı kaldıysa kışın soğukları başlamadan mutlaka çalıştırmalısınız. Çünkü kombi parçalarını ısıtamaz ise ve birden soğuk havaya maruz kalırsa arıza vermesi kaçınılmazdır. Buda size ciddi maliyetler oluşturabilir.

  • Yazın evde bulunabilecekler için öneriler;
  • Kombi elektrik beslemesi açık olmalıdır.
  • Sistemin su basıncı(Bar 1 ile 2 arasında) yerinde olmalıdır.
  • Gaz vanası açık olmalıdır.

Kombi bloke durumda olmamalıdır. Bloke durumunda ‘E’ ifadesiyle kombinin dijital ekranından size haber verecektir. Bu durumda cihazı resetleyiniz.

Bu koşullara dikkat ederseniz cihazınız parçalarını ısıtır ve mevsim değişikliklerinden etkilenmeyerek arıza yapma ihtimalini çokça düşürürsünüz. Eğer bu nedenlerden dolayı arıza yaparsa garanti kapsamına da dahil olmayacaktır.

Baymak kombi bakım işlemi aksatılmamalı yılda en az 1 defa yaptırılmalıdır. Bu şekilde cihazın ekonomik ve emniyetli şekilde kullanabileceğinizden emin olabilirsiniz. Kombinin bakımları ve hatta çok zorunlu olmadıkça arıza işlemleri yerinde yapılmaktadır. Cihazı sökme gibi bir durum söz konusu değildir.

Bakımın sizlere faydası ne olacaktır?

  • Beklenmedik arızalar en aza indirilir.
  • Ekonomik, verimli ve düzenli şekilde çalışması sağlanır.
  • Kombinin ve üzerinde ait olan parçaların ömrü uzar.
  • Cihazın ilk gün ki gibi çalışma koşullarına dönmesine yardımcı olur.

Baymak klimalar için o sayfamızı ziyaret ediniz.

Beyazeşya Servisi Buderus Servisi Kombi Servisi